Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-PÁ 9-12, 13-17:30
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 1. Úvod
 2. Reklamace
Reklamace

Reklamace je závada, která vznikla na výrobku vlivem výrobní vady.

Oznámení o zjištěných vadách musí kupující učinit u prodávajícího písemně poštou nebo e-mailem, co nejdříve od převzetí zboží. V oznámení musí kupující uvést zjištěné vady, tj. musí uvést o jaké vady se jedná a jak se projevují.

Písemné oznámení o zjištěných vadách uplatňuje kupující odesláním reklamace na adresu provozovny: FAMOS RK, Panská 25, 516 01 Rychnov nad Kněžnou nebo na e-mailové adrese famosrk@seznam.cz.

Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z provozu produktů, funkčních vlastností a škod z neodborného používání produktů, stejně jako škod způsobených vnějšími událostmi a chybnou manipulací. Na vady tohoto původu se nevztahuje ani poskytnutá záruka.

Při uplatnění reklamace je potřeba zaslat zboží na Vaše náklady na adresu provozovny a do zásilky přibalit reklamační list. Reklamační list musí obsahovat Vaše kontaktní údaje, název zboží, popis závady, datum a Váš podpis. Uvádějte, prosím, Vaše telefonní číslo a e-mail, abychom Vás mohli flexibilně kontaktovat o stavu reklamace.

Je potřeba doložit tyto doklady:

DO 12 MĚSÍCŮ OD ZAKOUPENÍ

 • Doklad o nákupu zboží (případně kopie).
 • Záruční list (pokud byl vystaven).
 • Reklamační list, kde jsou uvedené Vaše kontaktní údaje a popis závady.

PO 12 MĚSÍCÍCH OD ZAKOUPENÍ

 • Doklad o nákupu zboží (případně kopie).
 • Záruční list (pokud byl vystaven).
 • Reklamační list, kde jsou uvedené Vaše kontaktní údaje a popis závady.
 • Prokázání vady (viz citace níže)

"Pokud se tedy vada projeví v prvním roce, má se za to, že bylo zboží vadné už při převzetí (nákupu). Prodávající tak musí prokázat, že vada na zboží nebyla od počátku, pokud by chtěl zamítnout reklamaci. Nicméně ve druhém roce se důkazní břemeno obrací, tzn., že spotřebitel musí prokázat, že vada existovala od počátku." (zákon č. 374/2022 Sb., účinnost od 6. 1. 2023)

Reklamované zboží v záruční lhůtě musí být k reklamaci dodáno včetně veškerého příslušenství, které bylo v balení u výrobku. Zboží k reklamaci by mělo být dobře zabaleno nejlépe v originálním obalu, aby nedošlo k poškození při dopravě.

Lhůta pro vyřízení reklamace je 30 dnů. Během této lhůty obdržíte informaci o dalším postupu.

Reklamační list

Prodejny
 • Panská 25, Rychnov nad Kněžnou
 • Jiráskova 205, Hronov

 

Kde nás najdete

Kontakty
Jarda Vaněk
Jarda Vaněk
PO-PÁ 9-12, 13-17:30
© 2021 FAMOS RK (Ondra)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz